SPEED CHAMPIONSHIP | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
First | Stephen Wareham | No Championship | Steve Clarke |
Second | Andrew Forsyth | No Championship | Stephen Wareham |
Third | Adrian Lewis + The Silver Jubilee Trophy | No Championship | Tony Wiltshire |
CAR TRIALS CHAMPIONSHIP | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2021/21 Season |
---|---|---|---|
First | Mark Hoppe + The Field Trophy | Mark Hoppe | Mark Hoppe |
Second | Gary Morris | Gary Morris | Graham Timbers |
Third | David Moss | Dan De Chazal | Gary Morris |
CAR TRIALS CHAMPIONSHIP SILVER LEAGUE | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
First | Will Lawrence + The Silver League Trophy | David Moss | Adam Smith |
Second | Dan De Chazal | Sharon Kirby | Dan De Chazal |
Third | John Kirby | Tim Dovey | Tim Dovey |
CAR TRIALS FIRST OVERALL AWARDS | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
Golden Springs (Clubman) | Tim Dovey | Gary Morris | Graham Timbers |
Golden Springs (National) | Garry Preston | Trevor Moffatt | Trevor Moffatt |
Lulworth Cove Trophy | Mark Hoppe | Mark Hoppe | Mark Hoppe |
Upwey Cove Trophy | Mark Hoppe | n/a | n/a |
Autotechnics Trophy | Jack Selwood | Mark Hoppe | Mark Hoppe |
Hogcliff Trophy | Will Lawrence | Chris Tite | Chris Hellings |
Reg Paull Trophy | Shawn Franklin | n/a | n/a |
CAR TRIALS OTHER | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
Best Junior | Charlie Dovey | Emma Kirby | Charlie Dovey |
Best Marshall / Official | Michelle Hoppe | John Kirby | Merv Brake |
4X4 TRIALS CHAMPIONSHIP | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
Class 1 | Enter your text here... | Chris Tite | Dave Butterfield |
Class 2 | Cell | John Tite | John Tite |
Class 3 | Cell | John Kirby | Robbie Roskell |
First CCV Class | John Tite + The Hogcliff Trophy | Cell | |
Second CCV Class | Dave Butterfield | Cell | |
First RTV Class | Gary Morris + The 50th Anniversary Trophy | Cell | |
Second RTV Class | Andy Stocks | Cell |
4X4 TRIALS CHAMPIONSHIP | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
First Overall | Robbie Roskell + The Mitsubishi Trophy | Lee Dixon | Simon Crook |
Best Junior | Sam Arnold | Ben Crook | Ben Crook |
AUTOTEST CHAMPIONSHIP | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
First Overall | Will Lawrence + The Jonathan Mears Memorial Trophy | No championship | No championship |
Summer Spin Champion | Graham Hoare | No championship | No championship |
NAVIGATIONAL CHALLENGE (12 CAR) CHAMPIONSHIP | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
First Beginner (Driver) | Roger Gibson | Graham Blake | No Championship |
First Beginner (Navigator) | Carole Gibson | Elaine Blake | No Championship |
First Expert (Driver) | Keith Grant | Elliot Dale | No Championship |
First Expert (Navigator) | Merv Brake | Mervyn Brake | No Championship |
First Overall (Driver) | Elliot Dale | Elliot Dale | No Championship |
First Overall (Navigator) | Charlotte Ryall | Mervyn Brake | No Championship |
First Overall Novice (Driver) | Elliot Dale | Nick Jones | No Championship |
First Overall Novice (Navigator) | Elliot Dale | Carole Gibson | No Championship |
Rod Purkiss Trophy | Elaine Blake (Best New Navigator) | No Championship | No Championship |
Newlands Trophy | Keith Grant (Oldest Car Crew) | Keith Grant | No Championship |
Best New Navigator | Cell | Elaine Blake | No Championship |
VICTOR LUDORUM | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
Best Under 23 | Cell | Emma Kirby | Richard Thorne |
Best Junior | Sam Arnold + Under 23's VL Trophy | ||
First | Garry Morris + VL Trophy | Graham Blake | Graham Blake |
Second | Graham Blake + President's Trophy | Gary Morris | Andy Webb |
Third | Andy Webb | Merv Brake | Richard Thorne |
Fourth | John Kirby (4X4) | Andy Webb | Merv Brake |
Fifth | Merv Brake | Alan Foster | Cell |
Sixth | Gary Arnold | Cell |
SPECIAL ANNUAL AWARDS | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
The Robin Maclachlan Trophy | Dick Nadin | Mike Furse | No Championship |
The Myrtle Stevenson Trophy | Graham Blake | Merv Brake | Graham Blake |
The Roger Emond Trophy | Andy Webb | Chris Tite | Andy Webb |
The John Forsyth "Unsung Hero" Award | Steve Chaloner | Sharon Kirby | Geoff Pickett |
The John Forsyth "Endeavour" Award | J Howard | Merv Brake | Howard West |
Carpenter Shield | Tony Freeman | Colin Cheffey | |
SMSA Silver Salver | John Kirby | Mark Hoppe | |
Chairman's Trophy | Cell | Worth Birkill | Steve Chaloner |
COMMITTEE CUP | 2018/19 Season | 2019/20 Season | 2020/21 Season |
---|---|---|---|
First | Dick Nadin | Merv Brake | Hayley Thorne |
Second | Sharon Kirby | Sharon Kirby | Graham Blake |