Annual Awards & Winners

SPEED

CAR TRIALS

4x4

VICTOR LUDORUM

AUTOTEST

NAVIGATIONAL CHALLENGE

COMMITTEE

SPECIAL ANNUAL AWARDS

SPEED CHAMPIONSHIP

2018/19 Season

2019/20 Season

First

Stephen Wareham

TBC

Second

Andrew Forsyth

TBC

Third

Adrian Lewis + The Silver Jubilee Trophy

TBC

CAR TRIALS CHAMPIONSHIP

2018/19 Season

2019/20 Season

First

Mark Hoppe + The Field Trophy

TBC

Second

Gary Morris

TBC

Third

David Moss

TBC

CAR TRIALS CHAMPIONSHIP SILVER LEAGUE

2018/19 Season

2019/20 Season

First

Will Lawrence + The Silver League Trophy

TBC

Second

Dan De Chazal

TBC

Third

John Kirby  

TBC

CAR TRIALS FIRST OVERALL AWARDS

2018/19 Season

2019/20 Season

Golden Springs (Clubman)

Tim Dovey

TBC

Golden Springs (National)

Garry Preston

TBC

Lulworth Cover Trophy

Mark Hoppe 

TBC

Upway Cove Trophy

Mark Hoppe

TBC

Autotechnics Trophy

Jack Selwood

TBC

Hogcliff Trophy

Will Lawrence

TBC

Reg Paull Trophy

Shawn Franklin

TBC

CAR TRIALS OTHER

2018/19 Season

2019/20 Season

Best Junior

Charlie Dovey

TBC

Best Marshall / Official

Michelle Hoppe

TBC

4X4 TRIALS CHAMPIONSHIP

2018/19 Season

2019/20 Season

First CCV Class

TBC

Second CCV Class

Dave Butterfield

TBC

First RTV Class

Gary Morris + The 50th Anniversary Trophy 

TBC

Second RTV Class

Andy Stocks

TBC

4X4 TRIALS CHAMPIONSHIP

2018/19 Season

2019/20 Season

First Overall

Robbie Roskell + The Mitsubishi Trophy

TBC

Best Junior

Sam Arnold

TBC

AUTOTEST CHAMPIONSHIP

2018/19 Season

2019/20 Season

First Overall

Will Lawrence + The Jonathan Mears Memorial Trophy

TBC

Summer Spin Champion

Graham Hoare

TBC

NAVIGATIONAL CHALLENGE (12 CAR) CHAMPIONSHIP

2018/19 Season

2019/20 Season

First Beginner (Driver)

Roger Gibson

TBC

First Beginner (Navigator)

Carole Gibson

TBC

First Expert (Driver)

Keith Grant

TBC

First Expert (Navigator)

Merv Brake

TBC

First Overall (Driver)

Elliot Dale

TBC

First Overall (Navigator)

Charlotte Ryall

TBC

First Overall Novice (Driver)

Elliot Dale

TBC

First Overall Novice (Navigator)

Elliot Dale

TBC

Rod Purkiss Trophy

Elaine Blake (Best New Navigator)

TBC

Newlands Trophy

Keith Grant (Oldest Car Crew)

TBC

VICTOR LUDORUM

2018/19 Season

2019/20 Season

Best Junior

Sam Arnold + Under 23's VL Trophy

TBC

First

Garry Morris + VL Trophy

TBC

Second

Graham Blake + President's Trophy

TBC

Third

Andy Webb

TBC

Fourth

John Kirby (4X4)

TBC

Fifth

Merv Brake

TBC

Sixth

Gary Arnold

TBC

SPECIAL ANNUAL AWARDS

2018/19 Season

2019/20 Season

The Robin Maclachlan Trophy

Dick Nadin

TBC

The Myrtle Stevenson Trophy

Graham Blake

TBC

The Roger Emond Trophy

Andy Webb

TBC

The John Forsyth "Unsung Hero" Award

Steve Chaloner

TBC

The John Forsyth "Endeavour" Award

J Howard

TBC

Carpenter Shield


TBC

SMSA Silver Salver


TBC

Chairman's Trophy

Cell

TBC

COMMITTEE CUP

2018/19 Season

2019/20 Season

First 

Dick Nadin

TBC

Second

Sharon Kirby

TBC

Add Icon

Oops! We could not locate your form.